O nás

Kto sme a prečo robíme práve jerky?

Sme traja pohodoví chalani, ktorí sa usilujú o to, čomu sa dnes hovorí moderný životný štýl: cez týždeň makáme na našich nápadoch, po práci športujeme a víkendy trávime na horách. Pri tom všetkom sa snažíme zdravo jesť.
Vzdelávame sa v oblasti výživy, čítame si odborné štúdie a sledujeme najnovšie vedecky podložené informácie.

 

A aby sme nezabudli, fakt nám chutí dobré mäso. Dlho sme sa venovali vývoju, kontrole kvality a predaju potravinových výrobkov. Každý z nás v trochu inom smere, no všetci sme sa zhodli na tom, že platí Si to, čo (z)ješ.

 

Na trhu nám chýbalo lokálne vyrobené sušené mäso. Kvalitné a „čisté“ - bez umelých dochucovadiel a konzervantov. A tak sme ho začali pripravovať doma. Po takmer roku testovania vlastných receptúr sa nám podarilo vyladiť mäso tak, že zachutilo nielen nám trom, ale aj ľudom okolo nás. Úprimne, mali sme taký ohlas, že sme nestíhali vyrábať.

 

Preto sme sa do výroby jerky pustili vo väčšom a rozhodli sa sprostredkovať chuťový zážitok aj vám. Samozrejme tak, aby ste si mohli byť istí, že sušené mäso od nás je vyrobené v nadštandardnej kvalite a ocení ho aj vaše zdravie.jerky sušené mäso karpaty

 

Čo znamená Carne Jerky ?

Jeden z historických prameňov ako pôvod sušeného mäsa uvádza ríšu Inkov. Starovekí Inkovia mäso solili, údili a sušili, aby zvýraznili jeho chuť a predĺžili jeho trvanlivosť až na niekoľko mesiacov.

Výsledným produktom bolo sušené mäso, v jazyku dobyvateľov Carne seca.

 

Jerky zase v angličtine znamená mäso konzervované sušením.

 

Názov Carne Jerky je teda našou poctou tradícii a odkazom na moderné spôsoby spracovania. Pri vývoji a výrobe produktu kráčame svojou vlastnou cestou. Rozhodli sme sa totiž neustúpiť z nekompromisne čistého zloženia a bohatej, plnej chuti našich jerky. Ponúkame vám teda len to, čo vyhovuje a chutí nám.

 

Bude vám Carne Jerky chutiť?

Veríme, že áno, ak:

  • Máte mäso radi a na jeho kvalite si dávate záležať;
  • ste vo výbere potravín zodpovední sami voči sebe - naše jerky sú chemicky neupravované a majú vysoký podiel kvalitných bielkovín (až do 60 %)
  • žijete aktívne a nie vždy máte čas na varenú stravu
  • máte intoleranciu na lepok či laktózu.

beef jerky na taniery